سرویس ها
کانال
دانشکده
روش تولید خبر
موضوعات داغ
قالب ها
خروجی
اهمیت خبر
خبرنگار
اسامی افراد
نهاد ها

معاون سیاسی وزارت کشور با رد کردن احتمال انتخابات در مرحله دوم و انتخاب نماینده پنجم از میان نفر ششم و هفتم، گفت: کاندید ششم (آجدانی) 26 درصد آرا را به دست آورده و اگر قرار باشد از بین داوطلبان کسی به جای خانم خالقی به مجلس برود، ایشان است.
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به دعوت سعودی‌ها از هیأت ایرانی برای مذاکرات عقد قرارداد حج 95 گفت: سرنوشت حج تمتع امسال 26 فروردین ماه مشخص می‌شود.
روز سیزدهم فروردین خودروی برقی تسلا مدل 3 رونمایی شد. مدل 3 ارزان‌ترین خودروی برقی این شرکت به حساب می‌آید و برای عموم مردم ارایه شده است. طرف‌داران تسلا ساعت‌ها و روزها قبل از رونمایی خودرو، بیرون فروشگاه‌های این شرکت صف بستند.
وقتی در نوامبر سال ۱۹۹۶ موشک حامل فضاپیمای «مارس ۹۶» پس از پرتاب منفجر شد، یاس و نا امیدی بزرگی بر سازمان فضایی روسیه سایه انداخت. «لو زلونی» (Lev Zelenyi) مدیر انستیتوی پژوهش فضایی روسیه می‌گوید: «ما خوب کار نمی‌کردیم. نوعی احساس بدرد نخور بودن در ما وجود داشت.» اکنون روسیه امیدوار است بتواند با ماموریت‌هایی که در آینده‌ی نزدیک به ماه و سایر نقاط منظومه‌ی شمسی می‌فرستد، شکوه گذشته را بازیابد. ماموریت‌هایی که نسبت به دهه‌ی ۷۰ میلادی در نوع خود بزرگترین هستند. البته کسری بودجه خطری است که شاید باعث شود ماموریت‌های فضایی جدید روسیه برای همیشه روی زمین باقی بمانند.
تا این لحظه محبوب‌ترین مرورگرهای وب عبارت‌اند از: گوگل کروم، موزیلا فایرفکس و مایکروسافت اِج. اما گویا این سه، رقیبی تازه‌نفس پیدا کرده‌اند. چند روز پیش نسخه‌ی 1.0 مرورگر «ویوالدی» (Vivaldi) منتشر شد. موسس و مدیرعامل سابق اپرا (Opera) این مرورگر جدید دسکتاپ را ساخته است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در خصوص واحدهای کوچک 1 میلیارد تومان و برای واحدهای متوسط هر کدام 3 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته‌ایم.
اولین جلسه گروه کارشناسی برای بررسی پروژه "توسعه برنامه آموزش فضایی اپسکو" روزهای ۶ تا ۸ اردیبهشت سال جاری در شهر پکن چین برگزار شد.
هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات ۶ تا ۸ مهرماه (۲۷ تا ۲۹ سپتامبر ) با حضور اساتید و پژوهشگران خارجی و داخلی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.
طرح استفاده از کامیون‌های مخابراتی، مخابرات ماهواره‌ای و استفاده از شبکه‌ های LTE تلفن همراه در کشور به عنوان راهکارهای تداوم سرویس‌ دهی شبکه‌های ارتباطی در مواقع بحران، ارائه شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تمام تلاشمان این است که شبکه ملی اطلاعات را راه اندازی کنیم گفت: ساخت ماهواره بومی از دیگر اهداف این وزارتخانه است.
رئیس سازمان فضایی ایران از راه اندازی رصدخانه بین المللی ایران با همکاری اپسکو(سازمان فضایی آسیا واقیانوسیه) در مرکز ماهدشت این سازمان واقع در کرج در آینده نزدیک خبر داد.
رئیس حوزه تولید علم، فناوری‌های دفاعی امنیتی معاونت راهبردی ستادکل با بیان "می‌توانیم با استفاده از ماهواره، توان دفاعی را افزایش دهیم"، گفت: ماهواره مصباح برای پرتاب به ایتالیا ارسال شد اما هنوز در ایتالیا مانده و آن را برنگردانده‌اند.
چین بیست و سومین ماهواره موقعیت سنجی BeiDou موسوم به سامانه (BDS) را با موفقیت به فضا پرتاب کرد و آن را در مدار زمین قرار داد. چین برای پرتاب ماهواره یاد شده از یک فروند راکت حامل Long March-3C استفاده کرد که ساخت این کشور است و ماهواره ها با آنهاپرتاب می شود.
رئیس سازمان فضایی ایران از راه اندازی رصدخانه بین المللی ایران با همکاری اپسکو(سازمان فضایی آسیا واقیانوسیه) در مرکز ماهدشت این سازمان واقع در کرج در آینده نزدیک خبر داد. رصدخانه جایی برای مشاهده و بررسی و اندازه‌گیری پدیده‌های آسمانی ‌است. در گذشته رصدخانه‌ها شامل برخی ابزارهای ستاره‌شناسی بودند اما رصدخانه‌های امروزی تلسکوپ‌های بزرگ نوری یا رادیویی دارند که در اتاق‌های گردنده نصب شده‌اند.
رئیس حوزه تولید علم، فناوری‌های دفاعی امنیتی معاونت راهبردی ستادکل با بیان "می‌توانیم با استفاده از ماهواره، توان دفاعی را افزایش دهیم"، گفت: ماهواره مصباح برای پرتاب به ایتالیا ارسال شد اما هنوز در ایتالیا مانده و آن را برنگردانده‌اند.
چین روز جمعه یکی دیگر از ماهواره های سنجش از راه دور ساخت خود را در چارچوب گسترش فعالیت های فضایی اش به فضا فرستاد تا بر اساس برنامه های از پیش تعیین شده در مدار کره زمین قرار بگیرد.
آژانس فضایی اروپا قرار است از وسیله ای منحصر به فرد برای جمع آوری زباله های فضایی استفاده کند.آژانس فضایی اروپا با همکاری شرکت SKA Polska لهستان وسیله ای را تولید کرده که نوعی اسلحه مجهز به تور است و بوسیله آن می توان ماهواره های از کار افتاده را در فضا جمع آوری کرد.این زباله جمع کن فضایی طوری طراحی شده که قادر به کار کردن در نیروی جاذبه صفر باشد.
نانو‌ماهواره‌ها در تحقیقات علمی، آموزش آکادمیک، علوم فضایی، سنجش از دور کاربردهای بسیاری دارند و ممکن است بازار آنها مستقل شود و به نظر می‌رسد که بیشترین سهم بازار جهانی تا سال 2019، مربوط به ماهواره‌های نظارت زمینی و سنجش از دور خواهد بود.
ردیاب‌های ماهواره‌ای جهان بر این باورند که چین ارتباط خود را با نخستین ایستگاه فضایی خود از دست داده و ممکن است این ایستگاه با زمین برخورد کند.
رئیس سازمان فضای ایران از برنامه ریزی برای پرتاب دو ماهواره مخابراتی و سنجشی تا پایان امسال خبر داد و گفت: قرارداد پرتاب این ماهواره ها نهایی شده است.